(FOTO) Accident rutier în zona Pieței Centrale – Mașină făcută sandwich între un autobuz și un camion. Un copil de 4 ani a avut nevoie de îngrijiri medicale
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/accid1.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/accid-1024x512.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/Untitled-1-1024x512.png)
În jurul orei 15:05, pe timpul deplasării către o activitate de pregătire, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere a intervenit în municipiul Piatra-Neamț pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor la un accident rutier produs pe Bulevardul 9 Mai.
„În accidentul rutier au fost implicate un autoturism, un autobuz și un autocamion.
Un copil în vârstă de aproximativ 4 ani, pasager în autoturism, a fost asistat medical la locul evenimentului de echipajul SMURD TIM.
Nicio persoană din autobuz nu a necesitat îngrijiri medicale.”, transmit reprezentanții ISU Neamț,
Citiți și:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)