FOTO: Accident în Neamț – autoturismul a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un copac
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/accccc-1024x519.jpg)
În jurul orei 11:15, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Târzia din comuna Brusturi. O autoutilitară, în care se afla doar conducătorul auto, a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un copac.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu Neamț.
Până la sosirea forțelor de intervenție, conducătorul auto, un bărbat de 56 de ani, s-a autoevacuat din autovehicul. Bărbatul a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la membrii echipajului SMURD, refuzând transportul la spital.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, a transmis Lt. Irina Popa – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)