Finanțare prin PNRR pentru dotarea unității de învățământ din Țibucani
Primarul comunei Țibucani, Ioan Rusu, dă o veste bună locuitorilor. Administrația locală a reușit să obțină o finanțare prin PNRR, componenta 15 – Educație. Astfel, unitatea de învățământ din Țibucani va beneficia de o investiție în valoare de 863.000 lei pentru dotarea cu mobilier, matriale didactice și echipamente digitale.
O educație de calitate este o investiție în viitorul comunității în ansamblu. Elevii bine pregătiți vor deveni cetățeni responsabili și contribuitori activi la dezvoltarea durabilă a comunei lor și a țării în general. Îmbunătățirea infrastructurii educaționale nu este doar o chestiune de confort, ci și o modalitate de a construi baze solide pentru generațiile viitoare.
„Mulțumim domnului director Liviu Ștefan Popovici și întregii echipei care a muncit la realizarea acestui proiect.”, a declarat primarul social-democrat Ioan Rusu.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/370563452_6662434670499408_3175554472765307523_n-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/finant.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/finant-2.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)