Veste bună pentru infrastructura educațională petricăneană
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/01/petricani-scoala-1024x768.jpg)
„Finalul de an aduce o veste bună pentru infrastructura educațională petricăneană!”, au transmis, pe data de 29 decembrie, Viceprimarul comunei Petricani, Apostol Ioan Cristian și Primarul aceleiași comune, domnul Vasiliu Ticusor.
În acest sens a fost aprobată cererea de finanțare care vizează ”Creșterea eficienței energetice în clădirea Școlii Profesionale Petricani” valoarea eligibilă a proiectului fiind de 3.712.933,3 lei (37 miliarde lei vechi).
„Bugetul investiției este asigurat de către Administrația Fondului de Mediu (AFM), în cadrul „Programului privind creșterea eficienței energetice și gestionarea inteligentă a energiei in clădirile publice cu destinație de unități de învățământ”.”, a transmis domnul Apostol Ioan Cristian.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)