Fetiță rănită după ce a căzut pe partea carosabilă – eveniment rutier în Neamț
La data de 24 mai, în jurul orei 18:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe DJ 157H, în localitatea Dochia.
Din primele cercetări a reieșit că, în timp ce o minoră, în vârstă de 11 ani, din Dochia, se deplasa pe o bicicletă, din direcția Itrinești către Dochia, pe un sector de drum în pantă, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-ar fi dezechilibrat, căzând pe partea carosabilă.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea minorei în cauză.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Inspector Ramona CIOFU – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)