Festivalul de obiceiuri, datini și tradiții de iarnă, ediția a II-a, la Borlești
Sâmbătă, 30 decembrie, începând cu ora 14:00, la Borlești debutează cea de-a doua ediție a Festivalului de obiceiuri, datini și tradiții de iarnă. Evenimentul se va desfășura pe terenul de pe Aleea Dispensarului.
„Înarmați-vă cu voie bună și aduceți bucuria să o trăim împreună. Aduceți și copiii, să ne bucurăm de fiecare moment și să facem în așa fel încât tradițiile noastre să nu se piardă.”, a menționat primarul comunei Borlești, Vali Puică.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)