Festivalul de obiceiuri, datini și tradiții de iarnă, ediția a II-a, la Borlești
Sâmbătă, 30 decembrie, începând cu ora 14:00, la Borlești a debutat cea de-a doua ediție a Festivalului de obiceiuri, datini și tradiții de iarnă. Evenimentul s-a desfășurat pe terenul de pe Aleea Dispensarului. Formațiile participante și-au început parada din dreptul primăriei Borlești după care și-au desfășurat programul artistic pe scena special amplasată pentru borleștenii participanți la spectacolul tradițional.
Sute de borleșteni și localnici din împrejurimi s-au bucurat de acest festival organizat de primăria comunei Borlești, festival care promite să devină o tradiție în zonă în perioada sărbătorilor de iarnă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)