Festival de muzică patriotică dedicat celebrării Centenarului Marii Uniri, la Piatra-Neamț
Inspectoratul Școlar Județean Neamț în parteneriat cu Asociația Profesorilor de Istorie Neamț, Primăria și Consiliul Local al Municipiului Piatra-Neamț, organizează Festivalul de muzică patriotică ArtHistoryFest 2018.
Festivalul face parte din Programul I.S.J. Neamț, CENTENAR 2018-NT, și se va desfășura sub formă de concurs având următoarele secțiuni: interpretare folclor, interpretare folk, interpretare corală.
Evenimentul va avea loc în zilele de 1 și 2 iunie 2018, pe platoul Curții Domnești din municipiul Piatra-Neamț, începând cu orele 17:00.
- Programul Festivalului ArtHistoryFest 2018 poate fi vizualizat aici.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)