Femeie rănită în această dimineață, în timp ce traversa strada
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/ambulanta-1-1024x724-1.jpg)
La data de 16 octombrie a.c., în jurul orei 07:10, polițiștii din cadrul Poliției orașului Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Petru Vodă.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 35 de ani, din județul Cluj, ce se deplasa din direcția Poiana Largului spre Târgu-Neamț, ar fi surprins și accidentat o femeie în vârstă de 73 de ani, ce s-ar fi angajat în traversarea străzii prin loc fără marcaj pietonal, rezultând rănirea acesteia.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a transmis insp. Ciofu Ramona, IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)