Bărbat lovit de o maşină pe trecerea de pietoni, la Săvinești
Sâmbătă, 10 noiembrie, în jurul orei 18:30, o femeie a fost lovită de o mașină pe trecerea de pietoni, în localitatea Săvinești.
Conform purtătorului de cuvânt al IPJ Neamț, Georgiană Moșu, o femeie de 59 de ani, din Piatra-Neamț, a condus un autoturism pe DN 15, din direcția Bacău – Piatra-Neamț, iar în localitatea Săvinești a surprins și accidentat un bărbat de 54 de ani, din Piatra Șoimului, care se angajase în traversarea străzii pe trecerea pentru pietoni.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a bărbatului de 54 de ani care a fost preluat și transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)