Femeie în vârstă de 92 de ani, la spital cu arsuri după explozia unei butelii
O femeie în vârstă de 92 de ani a fost transportat de urgenţă la spital, ieri, în jurul orei 7:30, cu arsuri de gr. I și II la față și mâini, în urma exploziei unei butelii.
Nefericitul eveniment s-a produs în satul Chilii din comuna Valea Ursului, pacienta fiind preluată de un echipaj cu medic şi predată Centrului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal Roman.
Explozia nu a fost urmată de incendiu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)