Femeie de 75 de ani din Piatra Neamț, găsită în stare de conştienţă, căzută în dormitor
Joi, 18.05.2017, la ora 13:02, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin numărul unic pentru apeluri de urgență „112” despre faptul că o femeie de aproximativ 75 ani din mun. Piatra Neamţ, str. Petru Rareş, nu răspunde la ușă. La adresa indicată de apelant, s-au deplasat trei pompieri militari cu o autospecială de descarcerare din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra Neamţ. Salvatorii au pătruns în apartamentul aflat la etajul 2 prin balcon pe geamul de la bucătărie. Persoana a fost găsită în stare de conştienţă, căzută în dormitor, fiind preluată de echipajul SAJ şi transportată la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)