Familie cu 2 copii, rătăcită noaptea pe Ceahlău. Zona e cu pericol de cădere în gol
În această seară are loc o acțiune în derulare. Salvamont Neamt intervine în urma unui apel 112 pentru căutarea și evacuarea unei familii compusă din doi adulți și doi copii.
Sunt rătăciți într-o zonă dificilă și cu pericol de cădere în gol. Aflați probabil în cobârare din masiv, persoanele au pierdut poteca turistică în zona Piatra cu Apă – Polița cu Crini și au intrat în zona de abrupt. Intervine o echipă de intervenție rapidă din Baza Salvamont Durău.– transmitea Salvamont în jurul orei 22.30.
FOTO: SALVAMONT ROMÂNIA
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)