Expoziție de tehnică militară și armament la Shopping City Piatra-Neamț
Dacă ești pasionat de tehnica militară sau îți dorești să îi cunoști, militarii din Batalionul Infanterie „Petrodava” Piatra-Neamţ, în colaborare cu Cercul Militar Piatra-Neamţ, Centrul Militar Județean Neamț și Muzica Militară a Brigăzii 15 Mecanizată „Podu Înalt” din Iași te așteaptă la Shopping City Piatra-Neamț, duminică, 21 octombrie.
În zona specială de expoziție, situată în parcarea Shopping City Piatra-Neamț, vor avea loc prezentări de armament, tehnică și aparatură militară, dar și demonstrații de mânuire a armei – Drill Team, pe acorduri de muzică militară.
De asemenea, cei care se gândesc serios să urmezi o carieră în acest domeniu, vor găsi și oferta educațională a Ministerului Apărării Naționale.
- Dată eveniment: duminică, 21 octombrie;
- Interval orar: 12.00 – 16.00;
- Locație: parcarea Shopping City Piatra-Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)