Excluderi și din USR, după ședințele de astăzi din Consiliul Local Piatra-Neamț
Comunicat de presă
Ca urmare a celor întâmplate azi în cadrul ședințelor Consiliului Local al municipiului Piatra-Neamț, deputatul Iulian Bulai, președintele USR Neamț, va propune Biroului Județean al USR Neamț excluderea din partid a lui Marius Irimia și a lui Cosmin Asandei, se arată într-un comunicat de presă transmis astăzi.
Voturile colegilor Marius Irimia și Cosmin Asandei au dus la constituirea alianței PSD-PNL in cadrul CL Piatra Neamț. Noul viceprimar la Piatra Neamț este Eduard Minuț – de la PSD.USR luptă împotriva colosului PSD – PNL, iar sprijinirea formării unei astfel de alianțe contravine tuturor principiilor și acțiunilor USR.
precizează USR Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Nu s-a terminat cu mizeria Uniunea Scufundării României?
Inca o spalatura de carpe in public … ceva in plus de la celelalte partide de carpe?