Eveniment rutier în Piatra Neamț, în această dimineață – Un bărbat a suferit leziuni
La data de 17 august a.c., în jurul orei 08:20, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Pârâul Doamnei, în Piatra-Neamț.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 46 de ani, din Agârcia, se deplasa pe o bicicletă, s-ar fi dezechilibrat, căzând pe partea carosabilă, rezultând vătămarea corporală a acestuia.
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o concentrație de 0,11 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a declarat insp. Ciofu Ramona, IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)