Eveniment rutier în această dimineață – Șoferul a fost transportat la spital (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/accident-1024x768.jpg)
La ora 09:48, pompierii au fost solicitați să intervină în satul Cârlig din comuna Dulcești, la un eveniment rutier unde un autoturism, în care se afla doar conducătorul auto a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un gard.
„La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Roman cu o autospecială cu modul de descarcerare, IPJ și SAJ.
Conducătorul auto, un bărbat de 60 ani, a primit îngrijiri medicale de la echipajul SAJ, ulterior fiind transportat la CPU Roman.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.”, transmite ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)