Eveniment rutier cu victimă în parcarea unui supermarket din Târgu Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/ambb.jpg)
La data de 8 aprilie a.c., în jurul orei 09:20, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în parcarea unui supermarket din Târgu-Neamț.
„În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un tânăr în vârstă de 28 de ani, din Drăgănești, ar fi condus o autoutilitară, în parcarea unui supermarket, ar fi acroșat un pieton, în vârstă de 66 de ani, din Roman, care ar fi ieșit dintre autoturismele parcate.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea pietonului.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a transmis insp. Ciofu Ramona.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)