Elicopterul SMURD, solicitat de spitalul din Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/ELICOPTER-SMURD-1024x512-1024x512.png)
ISU Neamț a transmis că, în jurul 16:03, un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț cu o autospecială de stingere „a fost solicitat să asigure măsuri de prevenire și stingere a incendiilor pentru aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD, pe Stadionul din municipiul Piatra-Neamț.”
Elicopterul a venit la solicitarea Spitalului Județean, mai informează ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)