Elevii olimpici, premiați pentru performanță de Primăria Piatra-Neamț. Galerie Foto
Elevii care au reuşit să facă cinste municipiului Piatra-Neamţ la diferite concursuri și olimpiade școlare în acest an au fost premiaţi de primarul Dragoş Chitic, în cadrul deschiderii oficiale a Zilelor Orașului Piatra-Neamț.
Astfel, un număr de 29 de elevi, care s-au remarcat prin rezultatele deosebite obținute la învățătură, au urcat pe scena amplasată pe platoul de la Curtea Domnească pentru a primi din partea municipalităţii Diplome de Excelenţă şi premii în bani.
„Orașul se mândrește cu acești tineri, iar rolul comunității este ca an de an să-i răsplătească și să-i încurajeze să facă performanță în continuare. Totodată, vreau să felicit cadrele didactice care i-au pregătit și pe părinții care îi susțin pe acești tineri”, a declarat primarul Dragoș Chitic.
Momentul premierii elevilor a fost unul emoționat, unde performanța a fost apreciată și răsplătită.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)