Elevii către candidații la alegerile locale: Educația să fie mereu prioritară, nu doar în campanie electorală!
Pentru că educația trebuie să fie mereu prioritară, nu doar în campanie electorală, Consiliul Național al Elevilor a lansat o scrisoare de angajament prin semnarea căreia candidații la alegerile locale își asumă o serie de obiective pentru dezvoltarea învățământului la nivel local.
În perioada următoare, reprezentanții elevilor vor purta negocieri cu potențialii factori de decizie din județele lor, pentru a se asigura că nevoile elevilor nu vor fi ignorate după finalizarea campaniei electorale.
Scrisoarea poate fi accesată aici: https://bit.ly/scrisoare-de-angajament. De asemenea, ea poate fi semnată și transmisă către Consiliul Național al Elevilor, la adresa de e-mail: [email protected], de către orice candidat la alegerile locale.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/elevi-alegeri-locale-1.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)