Economia fuge cu pasi repezi spre internet
Daca in urma cu cativa ani in Romania deabia se faceau cumparaturi de cateva milioane de euro iata ca anul trecut au fost tranzatii fiscalizate in valoare de 600 miliaone de euro si se estimeaza o valoare dubla pentru tranzactiile la negru ceea ce inseamna un aproximativ cumulat de peste un milart jumatate de euro in 2012 .
Previziunile tranzactiilor pe internet in Romania pentru anul 2013 nu pot fi previzionate din cauza dinamicii accelerate a fenomenului dar pana in luna a 7-a au depasit cuantumul trannzactiilor din tot anul 2012 .
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)