Dus cu elicopterul SMURD la Iași, după un infarct
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/ELICOPTER-SMURD-1024x512-1024x512.png)
Ieri dimineață, 27 ianuarie, la ora 09:17, elicopterul SMURD a preluat de la Piatra-Neamţ un bărbat de 43 de ani care a suferit un infarct miocardic acut, informează Serviciul de Ambulanță Județean Neamț.
Pacientul a fost preluat de un echipaj cu asistent medical de la UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă şi transportat la stadion în vederea efectuării transferului interclinic cu elicopterul la Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)