Dragoș Chitic, nemulțumit de lucrările de cosire a ierbii în oraș
Primarul Dragoș Chitic s-a declarat nemulțumit de modul în care se realizează în municipiul Piatra-Neamț lucrările de cosire a spațiilor verzi.
„Este o întârziere și mă declar nemțulțumit. Am spus acest lucru și societății Urban, cea care prin contract are obligația să cosească spațiile verzi în oraș. E o suprafață de peste 800.000 mp de spațiu verde, sunt întârzieri și am atras atenția societății să urgenteze cositul și să nu se mai repete acest lucru. Au și o oarecare justificare legată de vremea ploioasă din ultima vreme, care a influențat negativ acest lucru. Săptămâna viitoare ar trebui parcurs la prima cosire întreg perimetrul de spațiu verde.”, a declarat primarul municipiului Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Deși am cosit noi în fata apartamentului nostru și totul era impecabil au venit „profesioniștii” și din prostie sau răutate au tăiat într-o clipa puiul de magnolie care ne a răsplătit cu flori și un trandafir proaspăt plantat, infrunzit cu bat marcat pt a fi identificat! Felicitări echipei și șefilor ei! Firește iarba cosita putrezește în ploaie!