„Drag de RomânIE” – Eveniment inedit organizat duminică, 21 august
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/Drag-de-RomanIE-717x1024.jpg)
Organizația Județeană a Femeilor Social Democrate Neamț organizează o sărbătoare câmpenească în port popular, duminică, 21 august, în Parcul „Sfânta Maria“ din Tașca, începând cu ora 13.30.
Inițiativa aparține președintei femeilor social democrate Neamț, Carmen-Elena Nastasă, care urmărește prin acest eveniment să realizeze o reuniune a tuturor doamnelor și domnilor care iubesc tradițiile și portul popular, indiferent de vârstă, ocupație și orientare politică.
„Duminică, pe 21 august, va avea loc o serbarea câmpenească, în Parcul «Sfânta Maria», din Tașca. Sunt așteptate toate gospodinele și toți gospodarii care doresc să vină la o «șezătoare» de Mileniul III! Dar să nu le lipsească ia, căci regula numărul 1 a evenimentului este să purtăm port popular! Îi mulțumesc Danei
Ursache, primărița de Tașca, pentru că s-a oferit să fie gazdă a evenimentului“, a declarat Carmen-Elena Nastasă, președinta OFSD Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/PSD-OFSD-1024x527.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)