Două lebede fără semne vitale, scoase din lacul Bâtca Doamnei de pompieri
Ca urmare a unui apel la 112, în jurul orei 14:30 un echipaj de pompieri (cu o autospecială complexă pentru intervenție și o barcă) din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț a intervenit în municipiul Piatra-Neamț pentru degajarea a două lebede moarte din lacul Bâtca Doamnei.
„După ce au fost scoase din apă lebedele au fost predate reprezentantului DSV Neamț.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)