Două camere cuprinse de flăcări – Proprietarul, transportat la spital cu arsuri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/isu-.png)
În această dimineață a izbuncit un incendiu în satul Stejaru, comuna Ion Creangă. Proprietarul locuinței, un bărbat în vârstă de 70 de ani a suferit arsuri la nivelul feței și membrelor superioare, fiind asistat de echipajul de prim ajutor și transportat ulterior la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Roman.
Incendiul se manifestă în interiorul casei, fiind afectate două camere. Echipajele de la Detașamentul de Pompieri Roman ajunse la eveniment au localizat incendiul și acționează pentru stingerea acestuia, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)