Dosar penal pentru o tânără de 22 de ani depistată de polițiști „în neregulă”, în zona unui supermarket din Piatra-Neamț (FOTO)
La data de 15 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Neamț au depistat în zona unui supermarket din municipiul Piatra-Neamț o tânără în vârstă de 22 de ani, din Roznov, care comercializa fără drept articole pirotehnice, din categoria F2.
În cauză, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunilor de operațiuni cu articole pirotehnice efectuate fără drept și comercializarea către publicul larg a articolelor pirotehnice destinate a fi utilizate de către pirotehnicieni, materialele pirotehnice identificate fiind indisponibilizate.
Sursa/Foto: IPJ Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/piro.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)