Domnilor subprefecți USR, curaj! Băgați odată primarul USR în Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/covidusr1-1024x512.png)
Deși în comuna Săbăoani incidența cazurilor COVID a trecut de ceva timp pragul de 4 cazuri la mia de locuitori, subprefecții USR (prefectul este în concediu) nu se grăbesc deloc să emită o hotărâre de Comitet Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă în care să fie precizate măsurile necesare pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei în această localitate care, printr-o coincidență, are un primar tot de la USR.
Haideți domnilor subprefecți USR, curaj! Dați HCJSU pentru Săbăoani. Chiar azi ar trebui. Cel mai probabil, dacă era o comună PSD, o astfel de hotărâre ar fi fost deja emisă, nu credeți?
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)