Doi copii au fost gastiti intr-o padure aproape degerati
Un baietel de 3 luni si sora lui de 2 ani din Maramures au fost tinuti in conditii inumane. Ei au fost gasiti aproape inghetati intr-o coliba improvizata de la marginea unei paduri. Bebelusul avea degeraturi si boli de piele, iar medicii au spus ca nu a fost spalat niciodata.
Autoritatile au gasit-o pe mama si pe cei doi minori ai acesteia, dupa ce o persoana a facut un apel la telefonul copilului. Cei trei locuiau intr-un cort improvizat acoperit doar cu o prelata, la marginea unei paduri din Baia Mare.
Cei trei au fost dusi la spitalul din Baia Mare, unde a ramas internat doar bebelusul de trei luni, care este in stare grava. Mama si sora acestuia au fost duse intr-un centru maternal care apartine Directiei pentru Protectia Copilului.
Parintii ar putea fi decazuti din drepturi, iar copiii ar putea sa ajunga in grija unui asistent maternal.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)