Doi bătrâni găsiți morți în casă ieri, în Piatra-Neamț
Vineri, 5 noiembrie, în jurul orei 15:50, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra-Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD. Cu ajutorul echipamentelor și procedeelor specifice pompierii au pătruns în apartamentul situat la etajul patru într-un bloc de locuințe din strada Progresului. În interiorul apartamentului a fost găsită o femeie de 70 de ani ce nu prezenta semne vitale.”, a transmis ISU Neamț.
Tot ieri, 5 noiembrie, în jurul orei 19:40, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei alte uși de la un apartament din municipiul Piatra-Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD. Cu ajutorul echipamentelor și procedeelor specifice pompierii au pătruns în apartamentul situat la etajul patru într-un bloc de locuințe din strada Nicolae Iorga. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de 68 de ani ce nu prezenta semne vitale.”, mai informează ISU Neamț.
Condoleanțe familiilor!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)