Din nou probleme cu inundațiile în Văleni
FOTO: Instituția Prefectului Neamț
„Ca urmare a fenomenelor meteo periculoase, în aceste momente 2 autospeciale cu 6 subofițeri și 1 ofițer din cadrul ISU Neamț, alături de un utilaj de la Publiserv, acționează pentru îndepărtarea apei, a aluviunilor, a buștenilor și plăcilor de beton desprinse din carosabil în municipiul Piatra-Neamț, anexa Văleni. Imediat se va deplasa în zonă și un buldoexcavator al SGA Neamț.”, transmite purtătorul de cuvânt al Instituției Prefectului Județului Neamț, Bogdan Vasile TABLAN.
Revenim cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)