Manifestarea urma să fie organizată în aer liber, iar în condițiile de vreme nefavorabilă din aceste zile, nici standurile meșterilor populari și nici cele ale producătorilor tradiționali nu mai pot fi amplasate în parcarea Galleria, așa cum se plănuise inițial. De asemenea, în aceste condiții, spectacolele folclorice sunt imposibil de pus în scenă.
Vă mulțumim pentru înțelegere și vă așteptăm la evenimentele organizate în perioada următoare de instituția noastră!