Dimineață, pe drumul Piatra-Neamț – Hanul Ancuței se circula cu dificultate
Deși ninge abundent de azi-noapte, un cititor ne-a informat că pe drumul Piatra-Neamț – Hanul Ancuței nici până dimineață nu s-a dat cu nimic pe jos, nici nu au ieșit utilajele să curețe șoseaua. La orele 8:00 se circula foarte greu din cauza drumului. În zona Ștefan cel Mare a fost avariată o mașina din cauza condițiilor de trafic.
Din informațiile pe care le deținem, în jurul orei 10:00 utilajele s-au deplasat pe traseu pentru a curăța șoseaua.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Si in Franta a nins dar putin 😀
Am făcut drumul ăsta 9 ani și chiar am fost mulțumită pe timp de iarna. Mă mir.
Exagerari ca de obicei,totdeauna se va gasi cineva sa se planga..
Ehh…a venit iarna doar …
Doar pt un strat de zapada atat de mic deja au inceput reclamatiile.Ce veti face fratilor cand va fi minus cu multe grade si viscol??Asta este zapada?