Dezbatere publică la Primăria municipiului Piatra-Neamț, 27.07.2017
Primăria Municipiului Piatra-Neamț a organizat joi, 27.07.2017, la ora 11.00, la sediul instituției din str. Ștefan cel Mare o dezbatere publică în cadrul căreia au fost prezentate Strategia de Dezvoltare Locală Integrată a Municipiului Piatra Neamț pentru perioada de programare 2014-2020 și Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Piatra Neamț, revizuite. Cu această ocazie s-au prezentat și potențialele surse de finanțare, precum și, punctual, proiectele care se au în vedere în perioada următoare pentru dezvoltarea municipiului.
Strategia de Dezvoltare Locală Integrată a Municipiului Piatra Neamț poate fi consultată aici.
Detalii în materialul video.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)