Descoperire șocantă în Neamț! O bucată dintr-un om scoasă din râu
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/macabru-1024x512.png)
În acest moment o echipa de la Detașamentul Roman se află în comuna Horia după ce câțiva pescari au descoperit rămășițe umane și au alertat autoritățile. Iată ce ne-a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, slt. Irina Popa:
Din informațiile primite din dispecerat ar fi vorba despre faptul că anumiți pescari au găsit mâna unui cetățean în răul Siret pe raza comunei Horia. Poliția ne-a solicitat să intervenim pentru a lua parte la căutări în speranța de a găsi trupul neînsuflețit al persoanei în cauză. Misiunea este în desfășurare. Intervine un echipaj de la Detașamentul Roman cu o barcă.
Știre în curs de actualizare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)