„DESCHIDE-NE, GAZDĂ, POARTA!”, concert extraordinar la Consiliul judeţean Neamţ
Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” organizează un eveniment artistic excepţional, Concertul de datini şi obiceiuri de iarnă „DESCHIDE-NE, GAZDĂ, POARTA!”, susţinut de ansamblurile „Floricică de la munte” al Centrului pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” şi „Icoane Moldave” al Academiei de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamţ.
Spectacolul va avea loc miercuri, 9 decembrie 2015, la sala „Calistrat Hogaş” a Consiliului judeţean Neamţ, începând cu ora 18,oo. Intrarea este liberă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)