Deputatul PSD de Neamț, Remus Munteanu, cere demisia lui Vlad Voiculescu
Remus Munteanu, deputat PSD de Neamț, cere demisia ministrului Sănătății, Vlad Voiculescu.
„O guvernare criminală care se spală pe mâini de moartea unor români! Ministrul Sănătății trebuie să răspundă pentru tragediile care au avut loc în spitalele românești în mandatul său, iar premierul Cîțu să lase deoparte tăierile de salarii și sporuri în Sănătate și sistemul public! El, care a declarat anul trecut că Sănătatea nu e prioritate și i-a tăiat bugetul, îi trage la răspundere acum pe directorii de spitale că nu fac investiții în infrastructură!”, este mesajul transmis de deputatul Remus Munteanu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)