Depistat la putin timp după ce a sustras un telefon si bani dintr-o societate comercială
O patrulă mixtă de sigurantă publică, formată dintr-un agent de politie din cadrul Politiei municipiului Piatra Neamt si un jandarm, s-a deplasat imediat la o sesizare prin 112, înregistrată în data de 7 aprilie, în jurul orei 14.30, prin care se reclama furtul unui telefon mobil si a sumei de 80 de lei din biroul unei firme, situată în Piata Centrală din Piatra Neamt si l-a depistat pe autor. Asupra suspectului, identificat în persoana lui C. Viorel, de 39 de ani, din comuna Borlesti, judetul Neamt, au fost găsite telefonul mobil si suma de 6 lei. Politistii i-au întocmit bărbatului dosar penal pentru comiterea infractiunii de furt calificat.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)