Delegatii din Moldova si Ucraina la Piatra Neamt, de 1 Decembrie
Cu ocazia Zilei de 1 Decembrie, Ziua Nationala a Romaniei, Primaria municipiului Piatra Neamt va primi vizita delegatiilor din Chisinau si Orhei din Republica Moldova si orasul Hliboca din Ucraina. La ora 10:00 va avea loc primirea oficiala a delegatiilor la sediul primariei, iar la ora 12:00 reprezentantii municipalitatii impreuna cu delegatiile celor trei orase vor participa la ceremonia militara si religioasa din Piata „Stefan cel Mare”.
Tot duminica, 1 decembrie, va fi pus in functiune iluminatul ornamental de sarbatori, incepand cu ora 17:00.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
De fapt vin iar neamurile lui Oatu,cumatri si fini in timp ce stirile de la ora 6 de pa A3 s-au deschis cu steagurile rupte din oras(fostul sediu PDL) ,de la Cracaoani,Caciulesti sa