Date noi despre accidentul cu victimă de la Gârcina (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/cui.jpg)
În articolul precedent informam despre un accident rutier produs la Cuejdiu (Gârcina). La momentul publicării informația nu era confirmată oficial de autorități.
ISU Neamț a transmis un prim update legat de evenimentul în discuție, pe care îl redăm mai jos integral:
În această dimineață, la ora 08:38, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Cuejdiu din comuna Gârcina.
Un autoturism a părăsit drumul forestier și a căzut într-o râpă.
La locul evenimentului s-au alocat forțe și mijloace de la Detașamentul de pompieri Piatra Neamț, SAJ, IPJ și SVSU Gârcina.
Conducătorul auto, un bărbat de 58 de ani, a fost scos din autoturism de doi participanți la trafic, până la sosirea forțelor de intervenție. Aceasta a fost preluat de echipajul de la SAJ și transportat la UPU Piatra Neamț.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor prin deconectarea bornelor.
Pe aceeași temă:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)