Dana Macsim vrea sa fie director la Complexul Muzeal Iulian Antonescu din Bacău
Potrivit unei știri din Bacău, Dana Macsim, cea care și-a demonstrat toate talentele organizatorice și manageriale la Piatra Neamț, și-a depus dosarul pentru concursul pentru postul de director al ”Complexului Muzeal Iulian Antonescu din Bacău”!
Detalii aici.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Din partea unii bacauan nevinovat ce sunt, cer indurare: ce-aveti cu noi? dati toxice la export ca americanii? tineti-o pe dana maxim, faceti-i tot ce vreti, dar milostiviti-va: Bacaul are falitii lui. Se descurca si fara ea. Ar fi mult mai bine sa-l luati si pe pe florin filip, (vi-l dam la pachet), e un domn care stie sa-si faca propaganda prin improscarea cu noroi a celorlalti (nu citez nimic din ceea ce a scris aici sub un transparent pseudonim). Sau, mai bine. Facem, la limita de judet un muzeu impreuna, si-i impaiem pe toti: filip, maxim, familia aia istina si cine mai spune domnu’ filip ca merita sa stea langa dansul umplut cu paie: lenin, ursul fram si …aia lu’ terente…ce ziceti?
Dle MSG, din respect ptr mama dtra ma abtin sa va raspund cum ar trebui datorita ozonului de la munte.Va rog sa va mai amintiti de proverbele populare, prin care cel ,,cu curu-n doua luntrii” se traduce prin cel nehotarat. Daca dtra va-ti gandit la altceva, aveti grija ca este rusinica!! Sus la munte este preferat izvorul,este mai curat decat putul gandirii unora.
Domnule Gaidau, de ce nu spuneti cine a dat in judecata Judecatoria? Cine este justitiarul acestui oras? Unul dintre ei sunt si eu, dar cel care dovedeste si practic, se lupta si in fapt, este domnul…? JANEL IOSUB – consilierul ce cantareste cu mana dreapta si taie cu mana stanga
Singurul capabil, deci care l-ar merita este Florin Filip; nu este nevoie sa „sapati”prea mult ca sa aflati ca este capabil, in stare sa faca proiecte care sa aduca bani si sa anime acea institutie.
Lacramioara Istina are o viata personala si o MORALITATE indoielnica (la fel si sotul care si el este sef de sectie in aceiasi institutie ceea ce nu mi se pare in regula??!!!! si nu stiu de ce sunt tolerati de atitia ani……….)de Carmen Murariu prea multe nu sunt de spus iar despre Dana Macism stiti foarte bine destule……….(DESPRE FLORIN FILIP AM AFLAT DE PE NET:Expert UNESCO pentru patrimoniul cultural imaterial, expert in intocmirea proiectelor europene chestie care ar prinde foarte bine acestei insitutii)
Există o formulare standard: ”a lua în calcul” și varianta de a fi ”sinucis”. D-na ”lili” este informată ”la zi”. Dar lista este mai lungă, având deja câteva nume trecute pentru aplicarea unor …”corecții”. Am primit și unele semnale ceva mai domestice. Nu mai pun la socoteală ascultarea telefoanelor și ”supravegherea” fiecărei mișcări pe care o fac, nici provocările ordinare. Dar nu ignor o sumă de măgării, mârșăvii, înscenări cu potențial… Repet, totuși: mai există și alți concetățeni(puțini la număr) aflați în aceeași situație ca a mea, precizând faptul că ”poliția politică” nu doarme! Cunosc un caz recent, care se află în atenția poliției politice fiind șicanat de poliția politică. Persoana respectivă
(din județul Neamț) a reușit performanța-unicat de a da în judecată și Judecătoria locală, anunțându-și public și candidatura de independent la viitoarele alegeri.
O noua „avansare” ???? :)) Hmmm… Mi-e mila de bacauani!!! Sau trebuie facute si pe acolo restructurari????
In ziua in care Dana Maxim va fi victima pe care o vede dl Popa, Diavolul va redeveni inger. Nu boala prostiei o bantuie pe doamna ( aducandu-mi aminte ca o femei desteapta a spus ca si vacile care trec pe drum tot doamne sunt) ci boala rautatii. A facut tot posibilul sa distruga cultura nemteana, a inmormantat tot ce insemna festival, a facut conventii civile cu indivizi gen Tolea care l-ar face pe Stalin invidios si acum suntem anuntati ca pleaca la Bacau. Doamne ajuta pentru noi, Doamne pazeste pentru Bacau.
domnu msg,cu tot respectul…mai cu rabdare,la noi sunt sinucisi politistii in sediul ipjbz, e deranj mare,vreti o programare la sinucidere?baietii pot ajuta.
Dl. avocat Adrian Popa are dreptate: fără vulgarităţi! Apoi, de unde ştie „pietreanul”, cu atâta precizie, care parte a trupului… poziţionează d-na Dana? Este vorba de o… geografie locală, plină de semnificaţii… Orice eroare „geografică” te trimite în altă zonă juridică, de la normalitate, la bestialitate! Vă rog foarte mult, domnule „pietreanu spune:”, aveţi informaţii de amănunt, de mare precizie? Mi-am permis aceste modeste întrebări şi decente atenţionări dintr-o inocentă generozitate civică. Dana rămâne, cred eu, o fiinţă despre care nu trebuie să se mai inflameze nimeni. Nu-i cavalereşte. Este şi vina Danei că s-a reîntors la munte, unde mârlănia este proaspătă şi datorită ozonului montan! La Bucureşti, există şi altfel de comentatori, procentul forestier de ţapinari fiind mult mai redus decât „sus la munte, sus la munte, la izvor”!
adica femeile nu au si alta posibilitate,domnu popa,se poarta si ca pietreanu,
Spala putina ca s-a dovedit ca nu are contract de management la Carmen Saeculare? Sau ca si-au dat seama prostii care au pupat-o in …. ca de 3 luni se impauneaza cu functia de director plin. Asta e xxxxxxxxxxxxxxxxxx. Da’ daca si-a depus candidatura la postul de director la Muzeul Bacau de ce nu si-a dat demisia de la Carmen Saeculare, ca legea spune ca nu trebuie sa detina o functie de conducere la o alta institutie. O fi masochista, asteapta sa fie demisa.
Nici nu ştiu ce să mai cred! Se anunţau avalanşe de dosare cu interlopi, ziarişti, politicieni, afacerişti… Am aşteptat cu sufletul la gură, dar când să postez un nou comentariu, o observaţie inocentină, s-a produs fenomenul: a dispărut articolul(cu tot cu cele câteva comentarii)! Ciuca bătăii a rămas Dana Macsim, o femeie care nu se poate război cu atâţia curajoşi bărbaţi din mass-media nemţeană. A fost găsită mama corupţilor!!! O fi având unele păcate, ca tot omul, dar nu cred că este un subiect. A fost. Mult mai interesante ar fi fost cele câteva promise transcripturi după unele convorbiri telefonice cu interlopi…
ADMIN : Urmeaza si ele … dar trebuie sa luam si parerile celor implicati sa discutam si cu avocatii . Sunt subiecte foarte delicate .
„Mai draga”, ce vulgar esti..nu cu curul ci cu „pasarica”….
Ne-ai terorizat cu acesta „doamna”! Cine nu o lasa sa se ducaaaaaaa?
Dna Dana Macsim este cam cu curul in doua luntrii.