Daca e criza atunci sa fie criza si la apa
Ca si cum toate ar fi bune si frumoase ,
judetul Neamt se confrunta si cu seceta . Nivelul pînzei freatice a coborît în medie jumatate de metru si debitele pe cursurile de apă au scăzut cu 30% faţă de medie .
Oricum strugurii pentru vin sunt adusi in mare parte din alte judete , vremea balacitului a trecut si la agricultura nu ne prea inghesuim cu irigatiile in Neamt asa ca efectele secetei nu ne destabilizeaza cu nimic viata social-economica de zi cu zi .
Ionel Ionel
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)