Cum s-a produs nenorocirea din Gara Piatra Neamț (Oficial IPJ Neamț)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/mort-3.jpg)
În această dimineață, în Gara din Piatra Neamț, între șinele de cale ferată, a fost descoperit trupul neînsuflețit al unui bărbat în vârstă de 70 de ani. Victima a avut parte de o moarte cumplită, în urma unui accident feroviar (detalii aici – click).
„Astăzi, 19 noiembrie, în jurul orei 07.00, polițiștii Biroului Județean de Poliție Transporturi Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că în Stația C.F.R. din municipiul Piatra Neamț a fost descoperită o persoană decedată.
Echipajul de poliție s-a deplasat la fața locului, iar între șinele de cale ferată a liniei numărului 3 călători din Stația CFR Piatra Neamț, a fost identificat corpul unui bărbat, în vârstă de 70 de ani, din municipiul București.
Acesta a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii, cu exactitate, a cauzei decesului.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă, în vederea stabilirii circumstanțelor în care s-a produs evenimentul în cauză.”, a transmis pentru ziarpiatraneamț.ro, purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, sinsp. Ramona Ciofu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Adevarul este ca , la nr mare de trenuri care trec prin aceasta gara ,se mai pot pot intampla si accidente !