Cum s-a produs accidentul din această dimineață/Date oficiale transmise de IPJ
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/03/acc-1.jpg)
În articolul publicat anterior informam despre un accident care s-a produs în această dimineață pe DN15 în Bistrița, comuna Alexandru cel Bun. Potrivit datelor furnizate de IPJ Neamț, iată cum s-a produs evenimentul rutier:
La data de 5 martie, în jurul orei 07:20, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe DN 15, în localitatea Bistrița.
În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 31 de ani, din Bicaz Chei, conducea o autoutilitară pe DN 15, din direcția Piatra-Neamț spre Bicaz, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism, condus de o femeie de 30 de ani, din Piatra-Neamț, ce se deplasa în fața sa.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătoarei auto și avarierea celor două vehicule.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț
Pe aceeași temă:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)