Cum s-a ales un șofer cu dosar penal în timp ce conducea un autoturism ce tracta o remorcă prin Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/09/politia-1-1024x512.png)
La data de 15 octombrie a.c., în jurul orei 16:00, polițiștii din cadrul Biroului Ordine Publică Piatra-Neamț aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au procedat la oprirea în trafic, pe strada Bistriței, a unui autoturism ce tracta o remorcă, condus de un bărbat în vârstă de 48 de ani, din Bicazu Ardelean.
În urma verificărilor efectuate de polițiști s-a constatat faptul că remorca ar fi neînmatriculată, iar plăcuța cu număr de înmatriculare aplicată acesteia ar fi falsă.
În cauză a fost întocmit dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de tractarea unei remorci neînmatriculate sau neînregistrate ori cu număr fals de înmatriculare.
IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)