Cu motocicleta
În noaptea 19/20 iulie, în jurul orei 00.10, în timp ce S. Felix, de 22 ani, din comuna Bicazu Ardelean, judetul Neamt, conducea un moped, neînregistrat, pe DJ 157A, în localitatea Bicazu Ardelean, nu a adaptat viteza la conditiile de drum si a pierdut controlul asupra mopedului, părăsind partea carosabilă si a intrat în coliziune cu un stâlp.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală gravă a conducătorului mopedului, care nu purta cască de protecŃie si care a suferit o fractură supra orbitară dreapta si politraumatism. Cercetările sunt continuate de PoliŃia orasului Bicaz.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)