Cu autoutilitara in parapet
Un eveniment rutier soldat cu rănirea uşoară a două persoane a avut loc în dimineaţa de 20 iulie, pe DN 15B, în localitatea Pipirig, judeţul Neamţ. Şoferul unei autoutilitare cu remorcă, E. Adrian, de 27 de ani, din Chişinău, nu a adaptat viteza pentru virajul la dreapta, pierzând controlul volanului şi intrând în coliziune cu parapetul de protecţie. Impactul a cauzat vătămarea corporală uşoară a celor doi pasageri ai autoutilitarei, diagnosticaţi cu contuzii şi traumatisme la nivelul membrelor inferioare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)