CSM Ceahlăul a învins astăzi Rapid II Viena într-un amical de 120 de minute

0

CSM Ceahlăul a jucat astăzi al doilea meci amical al cantonamentului din Antalya, contra celor de la Rapid II Viena. A fost un meci care s-a întins pe perioada a două reprize a câte 60 minute fiecare.

Partida a început la ora 14:30, ora României.

Echipa galben negrilor a învins Rapid II Viena cu scorul 2-0. Golurile au fost marcate de Petre din pasa lui Llullaku în minutul 37, iar în minutul 54 Llullaku a înscris cel de-al doilea gol, din pasa lui Akwasi.

Pe 4 februarie, CSM Ceahlăul va avea amical cu Tobol Kostanay, echipă de primă divizie din Kazahstan care în 2023 a câștigat Cupa Kazahstanului, iar în 2021 a fost campioană.

S-a stabilit ca pe 6 februarie să aibă loc partida CSM Ceahlăul – Gremio Esportivo Mauense (Brazilia). De asemenea, pe 9 februarie va fi înfruntarea cu CSM Reșița.