[COVID-19] Situație îngrijorătoare: Piatra Neamț este aproape de 9 la mie – Alte 44 localități în SCENARIUL ROȘU
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/01/covid-g52aea26db_1280-1024x682.jpg)
Autoritățile au transmis astăzi, 22 ianuarie, documentul actualizat privind numărul cazurilor confirmate pozitiv cu coronavirus în localitățile județului Neamț.
Municipiul Piatra Neamț (8,78) și alte 44 localități, se află în acest moment în scenariul roșu. Incidența la nivel județean este 5,05 cazuri la mia de locuitori.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/01/descarcare.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/01/descarcare-1.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)